Drukuj
Nadrzędna kategoria: Skład

SKŁAD KOMISJI

dr hab. prof. IAE PAN Agnieszka Halemba (przewodnicząca)

dr Wojciech Połeć (z-ca przewodniczącej)

dr Ayur Zhanayev (sekretarz)

dr Rafał Beszterda

dr Albert Jawłowski

dr hab. prof. IAE PAN Łukasz Smyrski

dr Zbigniew Szmyt

dr Kyunney Takasaeva

dr Joanna Wasilewska

 

ZAKRES BADAŃ I DZIAŁAŃ KOMISJI

Komisja Badań Azjatyckich powstała w kwietniu 2021 roku, z przekształcenia Komisji ds. Badania Wschodu KNE PAN.

Celem Komisji jest integracja środowiska etnologów i antropologów prowadzących badania terenowe w różnych regionach Azji. Zajmujemy się też upowszechnianiem wyników prac badaczy z polskich instytucji naukowych, poprzez organizację prezentacji książek, konferencji i seminariów. Chcemy, aby KBA tworzyła przestrzeń, dzięki której naukowcy zajmujący się tym regionem świata będą mogli dokonywać pierwszej konfrontacji wyników badań i pomysłów interpretacyjnych z opiniami koleżanek i kolegów. Wspieramy się wzajemnie w przygotowaniu tekstów, sylabusów i prezentacji konferencyjnych.

„Azja” jest dla nas nie tyle jasno zdefiniowanym regionem świata, co punktem wyjścia dającym możliwości łączenia tego, co lokalne i materialne, z zainteresowaniem globalnymi przepływami, sieciami i relacjami władzy.

Prowadzimy stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/KomisjaBadanAzjatyckich

oraz listę mailingową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chętnych do wpisania się na listę mailingową prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONTAKT

dr hab. prof. IAE PAN Agnieszka Halemba

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.