Ogłoszenie Kapituły Nagrody Komitetu Nauk Etnologicznych PAN im. Bronisława Malinowskiego

Ogłaszamy konkurs na najlepszą książkę naukową z zakresu etnologii, antropologii społeczno-kulturowej, folklorystyki i etnomuzykologii opublikowaną w latach 2020-2021. Pragniemy w ten sposób zaznaczyć unikatowy wkład tych dyscyplin w rozwój nauk humanistycznych i społecznych. 

Warunki konkursu określa Regulamin Nagrody Komitetu Nauk Etnologicznych PAN im. Bronisława Malinowskiego (dostępny tutaj). Autorki i Autorów publikacji, które mogą być zgłaszane do Nagrody przez uprawnione do tego instytucje i osoby (zob. Regulamin, cz. III, §4, pkt 1), zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem.

Dodatkowe ważne informacje: 

  • Termin zgłoszeń upływa 15 maja br. Ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie br.
  • Egzemplarz publikacji książkowej oraz oryginały dokumentów wymaganych w Regulaminie należy dostarczyć do Przewodniczącej Kapituły, prof. dr hab. Magdaleny Zowczak, na adres: Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, ul. Żurawia 4, 00-503 Warszawa, z dopiskiem „Nagroda im. Bronisława Malinowskiego”.
  • W celu usprawnienia prac Kapituły Autorzy i Autorki winni przekazać także wersję elektroniczną książki (PDF) wraz ze skanami podpisanych dokumentów wymaganych w Regulaminie do Sekretarza Kapituły, prof. UAM dr hab. Agnieszki Chwieduk, na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu Kapituły

Prof. dr hab. Magdalena Zowczak

 

Ważne dokumenty:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy 

Zgoda na przetwarzanie danych