"Konteksty" ukazują się nieprzerwanie od 1947 roku, jako kwartalnik umocowany w Instytucie Sztuki PAN. Ma on charakter interdyscyplinarny, obejmuje zakres problemowy mieszczący się między folklorem a sztuką awangardy, między estetyką i antropologią a wiedzą o teatrze, plastyce, sztuce ludowej, kulturze popularnej i masowej.

W kwartalniku publikowane są teksty zarówno doświadczonych i uznanych, jak i młodych, obiecujących badaczy. Z "Konteksatmi" współpracują europejscy antropologowie kultury, historycy sztuki i badacze literatury, publikowane są też dotąd niedostępne przekłady tekstów obcych. Celem pisma jest także ukazywanie szerszego kontekstu kulturowego oraz promowanie niszowych dziedzin kultury. Redakcja proponuje szerokie spojrzenie na zagadnienia kluczowych i marginalnych zjawisk kultury, kultur lokalnych, zróżnicowania i jedności wyobraźni ludzkiej w rozmaitych kontekstach kulturowych. Pismo oprócz prezentowania współczesnej refleksji antropologicznej jest dostępne również dla przeciętnego Czytelnika zainteresowanego współczesną humanistyką uprawianą z perspektywy interdyscyplinarności i dialogu rozmaitych tradycji interpretacyjnych. W ten sposób kontynuowana jest dotychczasowa linia pisma, wskazująca na oryginalne i niszowe przestrzenie kultury, ich wagę i znaczenie w kulturze współczesnej.

Autorów i Czytelników zapraszamy na stronę naszego czasopisma: www.konteksty.pl oraz do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

     
 4:2022  3:2022  1-2:2022
     
 4:2021  3:2021  1-2:2021
     
ARCHIWUM